Kasım 12, 2019

90'LAR KAFASI ve NOTALARLA YOLCULUK MİM BİRARADA

90'lar Kafası - Notalarla Yolculuk Mim

Bu ara bloga çok sık uğrayamadığımın farkındayım ama kafam çok dolu ve biraz da depresifim, her sabah uyandığımda ülke gündeminde birbirinden kötü başka haberler ala ala sanırım böyle oldum ve burayı ihmal ettim . Neyse karar aldım bugünden itibaren buna son veriyor ve yavaş yavaş tüm mimleri yapıyorum. Bunu bugün Handan'ı okurken gördüm 'aa yapayım hemen' dedim çünkü Cumartesi akşamı sırf bu kötü ruh halinden biraz olsun sıyrılmak için Nihat Sırdar'ın djlik yaptığı Bursa'da bir mekanda yapılan 90'lar kafası programına katıldım. 

Şimdi blog arkadaşlarımız arasında muhtemelen 90 doğumlular pek çoktur ama benim gibiler için 90'lar çok özel seneler. Çünkü lise, üniversite ve iş hayatımın ilk 3 yılı burada. Yani ilk stresler, endişeler, platonik aşklar, midedeki ilk kelebekler hep bu yıllara rastlar, ve o yıllarda da teknoloji neredeyse olmadığı için müzik en büyük dert anlatma aracıydı bizim için. Ayrıca Türk Pop müziğinin de en gelişmiş olduğu yıllardı.

90'lar kafası mekan  telefonda her nekadar 23:30 da başlayacak program dediyse de Nihat'ın radyoda ben 22:00 de sahneye çıkıyorum dediği için ve bizde tabi ki onu dinlediğimiz için tam 4 saat bağıra çağıra şarkı söylediğim ve sesimin kısıldığı ama inanılmaz eğlendiğim bir gece oldu. Cok teşekkürler Nihat... Zamanda yolculuk için tek kelime ile nirvanaydı. Şimdi o devrin gençlerine ben de bir zaman yolculuğu yaptırayım.

Üniversite yollarında otobüs beklerken walkmandan -gençler siz bu aygıtı tanıyor musun uz, tanımayanlar için fotosunu ekledim :)))) - gece yatınca da başucumdaki radyo-kasetçalardan hiç durmadan müzik dinlerdim. Beyaz'ın  ve Melon Şapkalı Adamın en büyük hayranlarındandım.


Efendim neler dinlerdik 90'larda mesela İzel, Çelik, Ercan... Ben Ercan hayranıydım bu arada ve İzel'e kıl olurdum :) Artık seni sevdiğimi bilmelisinSonra o bozuk Türkçesi ile Rafet El Roman var ki , benim kalbimde sızı bir şarkıydı o zamanlar :))) Seni SeviyorumTabi sadece genç poçular değil duayen isimler de bu yıllarda çok dinlenirdi... O zamanlar yazlık diskolar vardı, ilk defa burada dans eden ve gizli gizli bira için gençlerdik biz .. Can Yoldaşım, Arkadaşım !!!!

Kliplerde önemliydi çünkü Kral TV vardı artık, bu  da en sevdiğim kliplerdendi.. E sevmeyelim de taşa mı dönelim ?Daha çok, pek çok şarkı eklerim de o yıllarda, klibindeki 2 saniyelik sahne için 
benim için en özel en anlamlı şarkı ile kapanış yapayımSevgiler

31 yorum:

 1. ayyyy radyo kırkbeşlik dinlesene o zaman, o kadar güzel kiiii :) rafet el roman "pantelon" hihihi :) arnavut kaldırımı ne güzel şarkı ve klip eveeet :) dans sahnesi özellikleee :)

  YanıtlaSil
 2. Bi de o walkman'in zırt pıt ve özellikle geceleri pili biterdi ne uyuz olurdum ;)) Yurt odasının gece lambası kablolarını söküp walkman'lere elektrik bağlardık pilden tasarruf olsun diye, valla şimdi kızlarımın yaptığını duysam canlarına okurum ;)) Ne günlerdi beeee, var ol..

  YanıtlaSil
 3. Gittim yine o yıllara... Ne güzel anlatmışsın

  YanıtlaSil
 4. Şarkılar şahane :) ah o Rafet El Roman sesi neydi :) artık daha iyi:)
  o eski güzel yıllara gittim çok teşekkür ederim canım benim emeğine sağlık sevgiler ..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rafetin o ses rağmen seni seviyorum u efsaneydi ama

   Sil
 5. Genç olmadığımdan tanıyorum ama çok pilimi yedi o wolkmanler geçmişe gidip geldik teşekkür ederim güzel şarkılar seçilmiş :)

  YanıtlaSil
 6. Walkmanın pilleri ne de çabuk biterdi ama...Arnavut Kaldırımları efsaneydi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Piller mi.dayaniksiz 'di biz mi cok dinlerdik

   Sil
 7. Biz pop müziğin en güzel döneminde yaşamışız diye düşünürüm her dinlediğimde... o günlere bir gidip geldim sayenizde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle en iyi zamanıydı pop un

   Sil
 8. Walkman'im halen duruyor baba evimde...insan yaşlanmasa be:)

  YanıtlaSil
 9. Tam bir nostalji rüzgarı esti. Çok teşekkürler bu şarkıları ve klipleri hatırlattığın için :)

  YanıtlaSil
 10. zehirli ok :) doksanlar deyince yelkenleri suya indiriyorum.

  YanıtlaSil
 11. 90 larla aram çok iyi değil ama iyileştirmek istiyorum:)

  YanıtlaSil
 12. Ahhh !! Ne güzel anlatmışsın gerçekten, yüreğine sağlık :) Her şey bir bir geçiverdi bak şimdi gözlerimin önünden :)

  YanıtlaSil
 13. 90larda doğmak her zaman koymuştur zaten bana. Şuan da dinlediğim en anlamlı en duygu dolu şarkılar ordan. Siz de çok güzel yapmışsınız mimi, iyiki katılmışsınız bolca sevgiler :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zamanlar şarkılar duyguları anlatmak için vardi şimdi müzik için sadece

   Sil
 14. Midedeki ilk kelebekler 😀 ne güzel günler

  YanıtlaSil
 15. Öğrenciyken ayda bir walkman değiştirirdik Tahtakalede. Yeni model mi çıktı bunu verelim pazarlık yapalım yenisini alalım. Ben Aiwa' cıydım. Evde hala çalışan bir tane var Aiwa var. Mert hiç dinlemiyor ama benim için özel. 90 lar pop müziğin patladığı ve özel radyolar kapanmasın diye araba antenlerine siyah kurdelalar bağladığımız öğrencilik yılları. O yıllara gittim sayende, çok güzel bir mim olmuş.

  YanıtlaSil
 16. iletiniz nostaljik bir rüzgar estirdi, beni eski güzel günlerde gezdirdi. elinize sağlık.

  YanıtlaSil

Beş Sevim Apartmanı - Mine Söğüt

Akşam Bir Rüya Gördüm Bazı yazarlara geç rastladığım için üzgünüm. İsmini çok iyi bilmeme, gazeteci kimliğiyle tanımama rağmen romanlarını...